Robte si časté prestávky

Myšlienka na tento deň

Počas dňa sa budem snažiť o vedomé dýchanie. Budem si pripomínať, že si môžem zvoliť pokoj a mier, nech sa okolo mňa deje čokoľvek. Kedykoľvek si to budem želať, môžem sa stiahnuť do svojho vnútra, v ktorom zavládne mier už len tým, že zatvorím oči.


Úzkosť vyvoláva nepokoj, ktorý vám znemožňuje sústrediť sa. Vaša myseľ a telo bývajú niekedy nepokojné ako rozbúrené more. Tieto stavy vychádzajú zo snahy nájsť pokoj bez toho, aby človek vedel, kde a ako ho hľadať. Neprestajne sa snažíte hľadať dokonalosť mimo svojho vnútra a túžite mať všetko pod kontrolou, čo zasa vychádza z potreby pokoja a vyrovnanosti. Keďže skutočný pokoj je to isté, čo Boh, znamená to, že v skutočnosti túžite po spojení s Bohom.

Potrebujete si oddýchnuť od situácií, ktoré vo vás vyvolávajú intenzívne reakcie. Iróniou je, že ste si tieto stresujúce okolnosti vyvolali sami, pretože ste dúfali, že vám prinesú pokoj, alebo že vás prinajmenšom na chvíľu vytrhnú z úzkosti. To, po čom túžite, nájdete, keď sa utíšite, zatvoríte oči, sústredíte sa na svoj dych a upokojíte svoje telo aj myseľ. Tam nájdete Boha aj mier.

Robte si počas dňa časté prestávky, počas ktorých zatvorte oči a zhlboka dýchajte (najmä v ťažkých situáciách alebo vtedy, keď cítite úzkosť). A nezabudnite, že vás za každých okolností držíme za ruku, či už vo chvíľach pokoja alebo, zmätkov. Vzhľadom na to, že nás napĺňa dokonalý mier, môžete sa o nás oprieť a načerpať od nás toľko pokoja, koľko len budete chcieť. Tento pokoj uhasí požiar vo vašom vnútri a umožní vám harmonické riešenie všetkých problémov.

Mier je odpoveďou na všetky otázky, ktoré dnes máte. Iba mier.

 

Prevzaté z knihy Rady anjelov na každý deň

 

Viac anjelskych odkazov na našom webe tu.

 

FB stránka: Prítomný okamih